Haber

“Kadın terörist sürekli telefonla ilgilenirdi,  son 1 hafta içerisinde de telefonla iletişimi artmıştı”

İSTİKLAL Caddesi’ne bombayı bırakan kadın teröristin Esenler’de hem yaşadığı hem de çalıştı dokuma atölyesi görüntülendi. Mahalle sakinleri ise daima gördükleri bayanın sık sık telefonla ilgilendiğini tabir etti. Bayanı cumartesi gören bir kişi ise, “Çok iyi hatırlıyorum aynı kıyafetler vardı üzerinde” diye konuştu.

Beyoğlu İstiklal Caddesi ‘nde pazar günü gerçekleşen terör saldırısında bombayı bırakan Suriye uyruklu Ahlam Albashır’in emniyetteki süreçleri sürerken, Esenler Kazım Karabekir Mahallesi’nde hem yaşadığı hem de çalıştığı dokuma atölyesi görüntülendi. Mahalle sakinleri ise bayanın kimseyle konuşmadığını ve yalnızca telefonla ilgilendiğini söyledi.

Mahalle sakinlerinden Mesut Karadağ, “Kadın daima makyajlı ve bakımlıydı.  Dar siyah pantolon giyiyordu. Hiç kimseyle konuşmaz daima telefonla oynardı. Ben patronla görüşmüştüm birinci geldiği vakitlerde. Bunların karı koca olduğunu ve kalacak yerleri olmadığı için burada kaldıklarını söyledi. 4 aya yakın burada kaldılar. Başka adamı görmedim. İçeri girip çıkıyordum lakin kocası kim diye sormadım yalnızca bayan dikkatimi çekmişti. İçeride de masanın altında yatıyorlarmış sanırım. Son 1 hafta içerisinde de telefonla bağlantısı artmıştı” dedi.

“SIRT ÇANYASI YOKTU POŞET VARDI”Bir diğer mahalle sakini Barış Özen, “Gece saat 22.00 üzere buraya giriyordu. Kapıyı çalmıştı. Ben de kendi kendime gecenin bu saatinde bodrumda ne işi var diye düşündüm ve şüphelendim. Bu makus olayı yaşadıktan sonra internetten fotoğrafa baktım. Bayanı kıyafetlerinden tanıdım. Tüylerim diken diken oldu. Bu türlü bir olayın burada yaşanması üzücü değil korkutucu aslında. Evvelden bu türlü şeyler olmazdı burada herkes birbirini tanıyordu. Cumartesi günü gördüm çok düzgün hatırlıyorum birebir kıyafetler vardı üzerinde. Karı koca olarak burada çalışıyorlarmış herhalde. Sırt çantası yoktu poşet vardı elinde” dedi.Cengiz Karaburun ise, “Ben bayanı gördüm de lisanını bilmediğim için anlamıyordum dediklerini. Yeni gelmişlerdi aslında. Ufak bir çocuk vardı gelip gidiyordu fakat sessiz sakindi. Bir orta 20 kişi oluyorlardı bir orta 2 kişi oluyorlardı. Geceleri yatmaya geliyorlardı” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu