Yaşam

Yalıçapkını’nda Seyran ve Suna’nın Şiddet ve Evliliğine Berna Laçin’den Tepki

Ekranların fenomen dizisi Yalıçapkını 29 bölüm boyunca aldığı yüksek reytinglerle güzel bir performans sergilerken, dizide yer alan Seyran ve Suna karakterlerinin halen babaları tarafından şiddete maruz kalması ve para karşılığı evlendirilmesi çevrelerden tepki gördü. kitle. Bu duruma tepkisiz kalamayan Berna Laçin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu konuya dikkat çekti.

Ekranların fenomen yaratan dizisi Yalıçapkını son dönemde gündemden düşmüyor.

Ferit ve Seyran karakterleri onun etrafında dönse de senaryosunda son dönemde çok sert konuları işleyen Yalıçapkını, özellikle kadına yönelik şiddetin ve kadın karakterlerin göz ardı edildiği ve sadece ataerkil kararların verildiği sahnelerde adından sıkça söz ettiriyor. .

Dizide Kazım karakterinin kızları Seyran ve Suna para için zorla evlendirilip seyirciyi rahatsız etmek istemeyince kötü bir şekilde dövülürken, dizinin son birkaç bölümü resmen izlenemez hale gelirken, Seyran karakterleri, Suna ve Esme her şeye boyun eğmiş ve korkmuşlardır.

Berna Laçin, Yalıçapkını’nda kadına yönelik şiddet ve kadının aşağılanmasının yoğun olduğu sahnelere de tepki gösterdi!

Seyran, Suna’nın tanımadığı psikopat bir karaktere ve Seyran’ın başka bir adama satılmasına tepki gösterirken, Berna Laçin bu olaya şu tweet ile tepki gösterdi.

Dram elbette ekranlarda çok izlenen bir şey ama Kingfisher’ın son bölümlerde resmi olarak farklı bir diziye evrilmesinden duyulan rahatsızlık her geçen hafta katlanarak artıyor.

Yalıçapkını’nda sular ne zaman sakinleşir bilemiyoruz ama önceki bölümlerde olduğu gibi eğitim alıp kendi ayakları üzerinde durmak için harekete geçmek isteyen bir Seyran ve Suna görmeyi umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu