Haber

RTE Ulusal Bahçesi’nin yakın takibi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapım çalışmaları son aşamaya gelen Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesini ziyaret ederek yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı.

Çiçek ve Büyükkılıç, 1 milyon metrekaresinin tamamen yeşil alan, çevre düzenlemesi ve sosyal donatılarla doldurulacağı 1 milyon 260 bin metrekarelik alanda Büyükşehir Belediyesi gruplarının hayata geçireceği projeleri de kapsamlı bir şekilde yönetti. Önder Büyükkılıç, şehre değer katacak vizyon projelerinden biri olan ve 1 milyon metrekare yeşil alan olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldığını söyledi.

Soruşturmada Vali Çiçek ve Önder Büyükkılıç’a Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal ile daire başkanları eşlik etti.

PROJEDE NELER OLACAK?

Millet Bahçesi içerisinde 6 kuyu binası, 96 engelli ve 28 otobüs otoparkı olmak üzere toplam 3.394 otoparkın yer alacağı projede bisiklet ve koşu, yürüyüş yolları, piknik alanı, servis yolları, 2 park yeri daha olacak. aktivite çayırları, çocuk parkları. Oyun alanları, spor saha alanları ve süs havuzları da olacak. Ayrıca projede köpek eğitim alanı, klasik takvim, konser gibi etkinliklere hizmet verecek sahne alanı ve amfi tiyatro, özel tasarlanmış çiçek bahçeleri, yapay tepeler, kaykay pisti, pilates ve yoga alanları, güneş saati, 14 adet tribün yer alıyor. 123 kişi kapasiteli spor sahaları çevresinde. ve bir model araç-drone pisti.

Öte yandan proje kapsamında Kent Müzesi, devasa Halk Kütüphanesi, Mutfak Sanatları Merkezi ve Sağlıklı Yaşam Merkezi kente kazandırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu