Ekonomi

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100, güne %0,69 artışla 5.397,75 puandan başladı.

BIST 100 endeksi dünkü süreçlerde yüzde 1,26 düşüş görürken günü 5.360 puanda kapatarak düşüş serisini 3 güne taşıdı. Endekste günlük işlem hacmi 87,4 milyar TL olarak kaydedilirken, 20 hisse değer kazanırken, 79 hisse değer kaybetti.

Endeksteki düşüşe rağmen banka hisseleri ortalama %2’ye yakın artışla piyasadan olumlu ayrıştı. Güne artı ile başlayan Borsa İstanbul bugün bankalar güne %1,5 değer artışı ile başladı. daha sonra iletişim, maden ürünleriVe petrokimyaGüne alıcılı başlayan başka kesimler de oldu.

Açılışta olumsuz segment olmazken en az talep görenler turizm, ticaret, sigortaVe basit metalleroldu.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında KCAER), EUREN, YKBNK) Ve KORDLAR), güne %2’nin üzerinde bir fiyat artışıyla başladı. PSGYO), MEŞALE) Ve ERBOShisseleri güne kısmi düşüşle başladı.

Borsa İstanbul genelinde ilk süreçlerde yeni halka arz olan şirketlerden, dün işlemlere başladı. GÜÇVe PASEUile bugün başlayan süreçler A1CAPgüne tavan fiyatla başladı. KRVSE, KLKIMVe MOTİFGüne hızlı başlayan başka paylaşımlar da oldu.

BURÇen çok düşen pay açılışta %8 bandına gerilerken, ardından AVHOL, İZFAŞVe TSPORgelmek.

Fed’in dış piyasalarda faiz oranlarını sabit tutmasının ardından ABD endeksleri ortada kaldı. Dow Jones, günü negatif kapattı. S&P 500sabit kalırken Nasdakgünü %0,39 oranında kısmi kazançla kapattı.

Asya piyasalarında ise Çin kapanışta pozitif kalırken, bölgenin geri kalanında ılımlı satışlar görüldü. Bugün Euro Bölgesi’nde Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı takip edilecek ve Avrupa endekslerinin güne hafif satışlarla başladığı görüldü.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

baskilajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu