Yaşam

Lego, VW Beetle’a Dönüşebilen Bumblebee Setini Duyurdu

Bundan iki yıl önce Lego, Transformers ekibinin efsanevi lideri Optimus Prime’ın tıra da dönüşlebilen bir setini piyasaya sürmüştü. Danimarkalı oyuncak devi şimdi de Optimus Prime’ın yaveri Bumblee için bir set hazırladı. Temmuzda satışa çıkacak olan sette tam 950 parça bulunuyor. 

Son yıllarda vizyona giren Transformers filmlerinde Bumblebee’yi bir Camaro olarak görmeye alışmış olsak da orijinal çizgi filmlerde ve çizgi romanlarda Bumblebee aslında ülkemizde kaplumbağa olarak bilinen Volkswagen Beetle’lara dönüşüyordu. Bu sette de araç formu için Beetle seçilmiş durumda, en azından ona benzemeye çalışıyor. 

Önceki versiyonlardan iyi duruyor

Daha önce Transformers serisinin lisansını elinde bulunduran Kre-o da bir Bumblebee oyuncağı tasarlamıştı ancak o model de dönüştürüldüğünde Beetle’a benzemek konusunda başarılı olamamıştı. Bu anlamda Lego’nun tasarımının da renklerinin de daha iyi olduğunu söylemek mümkün. Esas önemli fark ise Bumblebee’nin autobot formunda göze çarpıyor. Lego’nun tasarımı 80’li 90’lı yılların oyuncaklarına oldukça yakın olmasıyla dikkat çekiyor. 

Kutudan ayrıca Bumblebee’nin isim plakası çıkıyor. Bu plakada karakterin özellikleri de yazıyor. Ayrıca iyon silahı da kutuda yer alıyor. Temmuz ayında satışı başlayacak olan setin fiyatı ise 89,99 dolar olarak açıklandı. Lego Optimus Prime’ın fiyatı ise 189,99 dolardı. O setten ise 1508 parça çıkıyordu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu