Haber

Kırşehir deprem bölgesinden gelen çocuklara psikolojik destek

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAUE) akademisyenleri ve öğrencilerinin öncülüğünde oluşturulan ekipler, beyin sarsıntısı bölgesinden kente gelen çocukların yaşadıkları travmayı atlatmaları için canla başla çalışıyor.

KAEU’dan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kırşehir’e getirilen ailelerin çocuklarına moral vermek için Eğitim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencilerinden oluşan bir grup oluşturuldu.

Kentin farklı noktalarında depremzede ailelerini ve çocuklarını ziyaret eden grup üyeleri, incelemelerde bulunarak çocuklara yönelik eğitim ve etkinlikler planladı.

Bu kapsamda okul öncesi eğitim, psikolojik danışma ve rehberlik (PDR), sınıf eğitimi için öğretmenler, çocuk gelişimi uzmanları ve psikologlar ile iletişime geçilmiş ve yaklaşık 250 kişilik gönüllü bir ekip oluşturulmuştur. Kümelerin sistemli çalışması için öğrenci ve istekli eğitimci sayısı, fiziki alan ve donanım dikkate alınarak bir haftalık eğitim programı planlanmıştır.

Haftanın her günü 3-9 yaş arası çocuklar için okul öncesi, PDR ve özel eğitim öğretmenleri ile KAEÜ öğrencileri, çocuk gelişim uzmanları ve bu alanlarda eğitim alan uzman psikologlardan oluşan 12 kişilik gönüllü grup faaliyet göstermektedir. depremzede çocuklarla

Ayrıca 10-18 yaş grubu için PDR, çocuk gelişimi, özel eğitim, sınıf eğitimi, matematik, sosyal bilgiler, beden eğitimi, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri, çocuk gelişimi ve psikologlardan oluşan 6 kişilik gönüllü grup, depremzedelerle de çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu