Teknoloji

Çin’den çocuklara internet yasağı!

Çin’in siber uzay düzenleyicisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, reşit olmayanlar tarafından uygulamaların, akıllı algoritmaların ve uygulama mağazalarının kullanımına ilişkin sınırları güçlendirmek için yönergeler hazırladığını söyledi.

Düzenleyici, yönergeler hakkında halkın geri bildirimi için 2 Eylül’e kadar bir son tarih belirledi.

YASAK GECE 22:00’DEN SABAH 06:00’A KADAR UYGULANACAK

Çin Siber Uzay İdaresi tarafından yayınlanan düzenlemeler, çevrimiçi bağımlılıkla ilgili endişeler arttıkça, dünyadaki internet kullanımına getirilen en sert kısıtlamalardan bazılarını temsil ediyor.

Kurum, internet sitesinde yayınlanan yönetmelik taslağında diğer konuların yanı sıra, “yetişkin olmayan” çocuklar akşam 22:00 ile sabah 06:00 saatleri arasında taşınabilir cihazlardan internete girmelerine izin verilmeyecektir. belirtilmiş. Diğer kısıtlamaların yanı sıra, 16-18 yaş arası çocuklar için en fazla iki saat taşınabilir kullanım vardır.

Kamuoyundan geri bildirim talep edilen ve değişiklik gösterebilecek yönetmelikle ilgili kurumlara yapılan açıklamada, “Küçüklerin korunmasını güçlendirmek için geçtiğimiz yıllarda CAC (Çin Siber Uzay İdaresi) gençler için bir internet modeli oluşturmaya, erişimini genişletmeye, işlevlerini geliştirmeye ve yaşa uygun içerikleri zenginleştirmeye devam etti. gençlerin internet bağımlılığını azaltmada ve istenmeyen bilgilerin etkisini engellemede olumlu etki.”söylendi.

KAYNAK: HABER7

artukluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu