Ekonomi

Bitcoin 47.000 doları test ederken BTC sahiplerinin yüzde 90’ı kâr etti: Yükseliş devam edecek mi?

Investing.com – BitcoinBitcoin son dönemdeki yükseliş ivmesiyle bugün yeniden 47.000 doları test ederken, bilgiler Bitcoin sahiplerinin %90’ının kar elde ettiğini gösteriyor.

Hafta ortasında başlayan yukarı yönlü momentumda Blockchain verileri, 1.000’den fazla Bitcoin tutan büyük yatırımcı cüzdanlarında artışa işaret etti.

Bitcoin, yaklaşık bir hafta süren konsolidasyon sürecinin ardından hızla yükselirken, bugün 47.000 dolar bandına adım attı ve şimdilik olumlu seyrini sürdürdü. Mevcut hareket, Bitcoin’in konsolidasyon aşamasında kazandığı güçle 50.000 dolar bölgesine kadar yoluna devam edebileceği yönündeki söylentileri artırdı.

Popüler bir Bitcoin destekçisi olan PlanB, geliştirdiği Stock To Flow modeliyle yükseliş ivmesinin devam edeceğini iddia ederek, Bitcoin cüzdanlarının %90’ının şu anda kârda olduğunu söyledi. PlanB, grafikteki turuncu noktaların mevcut durumu gösterdiğini, kırmızı noktaların ise turuncu noktaları takip ederek tüm Bitcoin hesaplarının geçmiş ciro eğilimlerine kıyasla karlı olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Bitcoin analisti ayrıca, BTC’nin Kasım 2021’de 69.000 dolar ile zirve yapmasından bu yana kârlı Bitcoin cüzdanlarının en yüksek seviyeye ulaştığını da vurguladı. Grafik hakkında yorum yapan PlanB, tüm cüzdanlar kârlı hale gelene kadar bir düzeltmenin gerçekleşmeyeceğine inanıyor. Şu anda zararda olan yüzde 10’luk kesimin ise 2021 yılında zirve bölgelerden alım yapanlar olduğu belirtildi.

Centiment verilerine göre son yükselişte balinalar başı çekiyor

Blockchain analiz platformu Santiment, son gönderisinde yukarı yönlü hareketi büyük Bitcoin cüzdanlarındaki varlıklardaki artışa bağladı. Büyük yatırımcıların BTC cüzdanlarındaki varlık miktarının 14 ayın en yüksek seviyesine çıktığı vurgulanırken, Bitcoin’e olan güvenin de yükselişte olduğu vurgulandı.

Öte yandan bazı uzmanlar, son dönemdeki yükseliş ivmesinin ABD hisse senedi piyasalarındaki yükseliş ivmesinden kaynaklandığını düşünüyor. O kadar ki S&P 500Rekor seviyede kapanırken 5.000 puana kadar yükseldi. Dow JonesVe Nasdaq Rekor seviyelere de yaklaşmaya başladı. Bu durum risk iştahının arttığına işaret ederken, kripto para birimleri de mevcut durumdan faydalanıyor.

Bitcoin 11 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve son saatte günlük bazda yaklaşık %5 artışla 47.700 dolara yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu