Haber

Ahmet Davutoğlu: Gözlerimizin önünde insan haklarını yok eden bir insanlık suçu işleniyor

GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Gözümüzün önünde, insan haklarını açıkça yok eden bir insanlık suçu işleniyor. Bir aydır gözümüzün önünde bir halk yok ediliyor. Müslüman olmanıza ya da olmanıza gerek yok. Gazze’de yaşananlara karşı ses çıkaracak bir Türk, insan olmak lazım.” .

Ahmet Davutoğlu, partisinin Kocaeli İl Kongresine katılmak üzere kente geldi. İzmit Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Davutoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile partilerin il ve ilçe başkanları 6 kişilik sofraya katıldı. Burada partililere seslenen Davutoğlu, kongre sürecinin demokrasiler ve partiler için elzem olduğunu belirterek, “Ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi dün kongre gerçekleştirdi. Sonuçların Cumhuriyet Halk Partisi açısından hayırlı olmasını diliyorum ve” dedi. Türk siyaseti. Sayın Kılıçdaroğlu ile zor bir dönemde karşılıklı istişarelerde ortak çaba gösterdik. Az önce kendisini aradım ve bu konuyla ilgili iyi niyet dileklerimi ilettim. Yeni genel başkan olarak Sayın Özgür Özel’in üzerine düşeni yapacağından eminim. En iyisi Türk siyasetine katkı sağlamak. Kendisiyle de iletişime geçip görüşeceğim. “Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

‘YÜZ BİNLERCE KİŞİ BİDEN’DEN SORUMLULUK İSTEDİ’

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Davutoğlu, “Ortada bir insani sorun var. Gazze’de Müslümanların yerine Hristiyan ya da Yahudi olsaydı ben de aynı tepkiyi verirdim. Biz insanız, hiçbir ayrım gözetmeksizin. Gözümüzün önünde insan” dedi. Haklar açıkça yok ediliyor.” İnsanlığa karşı suç işleniyor. Bir aydır gözlerimizin önünde bir millet yok ediliyor. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Direktörü New York’ta istifa etti. İnsanlık sınavına tabi tutuluyoruz. Gazze’de yaşananlara karşı sesimizi yükseltmek için Müslüman ya da Türk olmamıza gerek yok. İnsanlık Bunun gerçekleşmesi gerekiyor. Çok acılar yaşandı, insanlığın vicdanı ayağa kalktı. Yüzbinlerce kişi Washington’da Beyaz Saray’ın önünde toplandı. Kime karşı, demokrat olduğunu iddia eden bir başkana karşı. Joe Biden, ‘Gazze’de ateşkes için henüz çok erken’ diyor. . Erkendi. Daha fazla kadın ve daha fazla çocuk ölmeliydi. Bugün Gazze’deki 2 milyon 400 bin insanın 9 bini şehit olsa ve bunların 3-4 bini çocuk olsa, bunu Amerika’nın 331 milyonluk nüfusuyla karşılaştırdığınızda 1 milyondan fazla insan öldürülmüştü. Bunların 400 bini çocuk. Toplananların arasında Müslümanlar, Hıristiyanlar, Yahudiler, Budistler ve hatta inanmayanlar da var. Yüzbinlerce kişi Biden’ı Beyaz Saray önünde sorumlu tuttu. “Aynı şekilde Londra sokakları da kaynıyor” dedi.

‘ÇOK BASİT BİR SORU SORDUM’

Bazı yönetimler tarafından yasaklanmasına rağmen Avrupa sokaklarında Filistin bayraklarının dalgalandığını belirten Davutoğlu, “Geçenlerde Avrupa Birliği büyükelçisini ziyaret ettim. Daha önce Almanya, Rusya ve Brezilya büyükelçilerini ziyaret edip liderlere mektuplar gönderdim. çok kolay bir soru sordunuz, ‘Bu PKK paçavraları Avrupa’da’ dediniz. ‘Meydanlarda uçuşmasın’ dediğimizde ‘Düşünce özgürlüğü var’ dediniz. Biz müdahale edemeyiz.’ Peki, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Filistin devletinin Birleşmiş Milletler paylaşımına Mahmud Abbas’la birlikte göndere çektiğimiz Filistin bayrağı, düşünce özgürlüğü değil mi? Bunu sordum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu