Haber

ABD: Biden ve Netanyahu Gazze’ye yardımın devam edeceğini doğruladı

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden ile İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu arasında 22 Ekim Pazar günü gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada ayrıca Refah Sınır Kapısı üzerinden abluka altındaki Gazze’ye 21 Ekim’de başlayan insani yardım sevkiyatına da değinildi. Mısır’da.

Beyaz Saray’ın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Biden ile Netanyahu’nun “Gazze ve çevresindeki gelişmeleri ele aldığı” bildirildi. Açıklamada, Biden’ın Gazze’ye insani yardım taşıyan ilk iki konvoyun geçişinden memnun olduğu belirtilerek, “Liderler Gazze’ye her zaman kritik bir yardım akışının olacağını doğruladı.”

‘İKİ LİDER YAKIN İLETİŞİM İÇİNDE ANLAŞTI’

Açıklamada, Biden’ın, Hamas tarafından rehin alınan iki ABD’li rehinenin serbest bırakılmasında Netanyahu’nun yardımını takdir ettiği ifade edilerek, şöyle denildi: “Liderler, ABD vatandaşları da dahil olmak üzere Hamas tarafından geri kalan tüm rehinelerin serbest bırakılması ve isteyen tüm ABD vatandaşlarıyla temasa geçilmesi konusunda mutabakata vardı.” ayrılmak.” “Gazze’deki diğer sivillerin güvenli geçişini sağlamak için devam eden çabalardan bahsetti.” Açıklamada ayrıca iki liderin ‘yakın temas halinde kalma’ konusunda mutabakata vardığı belirtildi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu