Yaşam

Zeytinburnu Gençleri Tarihin Peşinde

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçedeki 21 lisede okuyan gençlere yönelik başlattığı, Zeytinburnu’nun tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtan Gençlerin Tarihin İzinde Yolculukları.

Zeytinburnu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Tarihin İzinde Gençler”in yolculukları başladı. Zeytinburnu’nun tarihi ve kültürel mirasının tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasında değerli bir yeri olan “Tarihin İzinde Gençler” yolculuklarına ilçedeki 21 lisenin son sınıf öğrencileri katılıyor. Aralık ayı boyunca devam edecek olan kültür gezilerine yaklaşık 1.000 lise son sınıf öğrencisi katılacak.

Rehberler eşliğinde yaklaşık 1 gün süren güzergahın ziyaret noktaları şu şekilde sıralanıyor: Kazlıçeşme Resim Mozaik ve Sanat Kütüphanesi, Erikli Baba Tekkesi, Aya Paraskevi Kilisesi, Fatih Camii, Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii, Seyit Nizam Cami, Derya-i Ali Baba Türbesi, Yedi Şehitler Türbesi, Ermeni Hastanesi, Millet Bahçesi, AKDEM, ZKSM Gençlik Merkezi, Buz Adası, Bilim Zeytinburnu, Balıklı Rum Manastırı, 12.30 Şifalı Bitkiler Bahçesi, Yenikapı Mevlevihanesi, Merkezefendi Camii ve Merkezefendi Kahvesi .

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu