Haber

Yeni Xbox ne zaman çıkacak?

Söz konusu oyun konsolu olduğunda en kıymetli isimler ortasında Microsoft’un Xbox’ı yer alıyor. Piyasaya çıkan son Xbox oyun konsollarının üzerinden ise uzun vakit geçti. Bunun üzerine ‘Yeni Xbox ne zaman çıkacak?’ sorusu oyuncular tarafından sorulmaya başladı. Bugün ortaya çıkan raporlar ise yeni Xbox’ın ne zaman çıkacağıyla ilgili bilgi veriyor.

YENİ XBOX NE ZAMAN ÇIKACAK?

Microsoft Xbox’ın piyasadaki mevcut oyun konsolunu duyurmasının üzerinden iki yıldan fazla vakit geçti. Bu kadar vakitten sonra Xbox Series X ve S konsolları pek çok meseleyle karşı karşıya kaldı. Bu meseleler ise talep, yarı iletken kıtlığı ve COVID-19 olaylardan meydana geldi. Yeni Xbox konsolları 2028’e kadar çıkmayacak.

Bunlara rağmen konsol oyuncuları, yeni Xbox’ın ne vakit çıkacağını merak ediyor. Bugün, Rekabet ve Piyasa Kurumu’nun Microsof’un önerilen Activision Blizzard’ı satın almasına ilişkin bir parçası olarak yayınlanan belgeleri, konuya ilişkin bazı gerçekleri ortaya koydu. Bu belgelere göre yeni Xbox konsolları, 2028’e kadar çıkmayacak.

Microsoft’un sahibi olduğu Xbox, alıcıların yeni bir neslin başlangıcında konsol seçimlerini ‘yeniden değerlendireceklerini’ belirterek endişeleri kabul etti. Ayrıca oyuncuların yeni bir konsol satın almaya karar vermesinin yalnızca ‘sekiz yılda bir gerçekleşen bir olay’ olduğunu söyledi.

Mevcut konsollar, Xbox Series X ve S, 2020 Kasım’dan beri piyasada yer alıyor. Microsoft’un sekiz yılda bir tanımlamasına göre bir sonraki yeni Xbox 2028 yılında gelecek. Şirket son belgelerde, en erken 2028’in sonbaharından evvel sürülmeyeceğini de belirtiyor.

Xbox X ve S, ortalama konsol açısından nispeten yeni sayılıyor. Bu nedenle oyuncuların yeni jenerasyon bir Xbox konsolu hakkında resmi bir şey duyması çok uzun vakit alacak üzere duruyor. Ayrıyeten Xbox Game Pass hizmetinin de ne kadar başarılı olduğu dikkate alındığı vakit şirketin bir tane de konsol süreceğine kuşku yok.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu