İş

XCF Global ABD’de halka açık SAF üreticisi olacak

RENO, NV ve NEW YORK, NY – Sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) üretimine adanmış bir şirket olan XCF Global Capital, Inc. ve özel amaçlı bir satın alma şirketi olan Focus Impact BH3 Acquisition Co. (NASDAQ: BHAC), XCF’nin NYSE veya Nasdaq’ta halka açık bir kuruluş haline gelmesiyle sonuçlanması beklenen kesin bir İş Birleştirme Anlaşması duyurdu.

New Rise Renewables’ın satın alınmasının ardından 11 Mart 2024 tarihinde tamamlanan anlaşma, XCF Global’i yıllık 38 milyon galon üretim kapasitesiyle Kuzey Amerika’nın önde gelen SAF üreticilerinden biri haline getirecek. Reno, Nevada merkezli tesis ve bitişiğindeki saha bu kapasite için kilit önem taşıyor ve satın alma işleminin yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

XCF Global, ilave stratejik sahaları SAF üretim tesislerine dönüştürerek faaliyetlerini ölçeklendirmeyi planlıyor. Şirket halihazırda Wilson, Kuzey Carolina ve Ft. Myers, Florida’da tesisler satın almıştır. Bu genişlemelerin toplam üretim kapasitesini beş yıl içinde yılda 150 milyon galon SAF’ın üzerine çıkarması öngörülüyor.

XCF Global CEO’su Mihir Dange, SAF sektöründeki büyüme potansiyeli ve şirketin bu alanda lider olma konusundaki kararlılığı konusunda iyimser olduğunu ifade etti. Focus Impact BH3 CEO’su Carl Stanton da bu düşünceyi yineledi ve havacılık endüstrisinin karbon ayak izinin azaltılmasına katkıda bulunma ortak hedeflerinin altını çizdi.

SAF, havacılık endüstrisinin karbon emisyonlarını azaltma çabaları için çok önemli kabul ediliyor. ABD hükümetinin Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı Büyük Mücadelesi, SAF üretimini 2030 yılına kadar üç milyar galonluk bir ara hedefle 2050 yılına kadar yılda 35 milyar galona çıkarmayı amaçlıyor.

Önerilen işlem, birleşik şirkete 1,84 milyar dolarlık zımni proforma işletme değeri biçiyor. XCF hissedarlarının, alışılagelmiş kapanış koşullarına tabi olarak, birleşme sonrasında yaklaşık %91,4 oranında hisseye sahip olması bekleniyor. İşlemin 2024 yılının ikinci yarısında tamamlanması öngörülmektedir.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve risk ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Gerçek sonuçlar öngörülenlerden önemli ölçüde farklı olabilir. İşlemin görüşüldüğü yatırımcı konferans görüşmesi bugün saat 9:00 ET’de gerçekleştirilmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu