Haber

Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi Antalya’da Başladı

Antalya Valisi Hulusi Şahin, Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği’nin düzenlediği ilk Türkiye Kış Bisiklet Yarışı Serisinin startını verdi. Aspendos Antik Kent Tiyatrosu’ndan başlayan ve 15 takım ve 158 sporcunun yarıştığı CRI Kış Bisiklet Yarışı Serisi başladı.

Türkiye Kış Bisiklet Yarışı Serisinin ilki 158 sporcunun katılımıyla başladı. Antalya’nın diğer sporların yanı sıra bisiklet sporuna da ev sahipliği yaptığını belirten Vali Hulusi Şahin, “Antalya’da bu yıl 3 bin 500’ün üzerinde bisiklet sporcusu kamp yaptı. Antalya futbolda ve son dönemde golf turizminde de önemli bir kamp merkezi.” Uzun yoldan geldik. Bütün bu organizasyonları Antalya adına ve Antalya’nın tanıtımı açısından çok önemli buluyorum. Aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığımızın öncülüğünde çok değerli çalışmalar yürütülüyor. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 2 etabı da Antalya’da gerçekleştirildi. Her iki amatör de “Profesyonel etkinliklere de ev sahipliği yapıyoruz. Antalya turizmini 12 aya çıkarmak için bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz. Amacımız Antalya’yı spor turizminin merkezi haline getirmek” dedi.

Türkiye Kış Bisiklet Yarışı Serisinin ikinci etabının Expo Kriterium adıyla Antalya Fuar Merkezi’nde başlayacağı bildirildi.

Düzenlenen düzenleme; Vali Hulusi Şahin, Serik Kaymakamı Cemal Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan, Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Şamil Yaşacan, basın mensupları ve sporseverler katıldı. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu