Haber

Rusya, Türkiye’nin kara harekatı öncesinde YPG elebaşısı ile görüşerek “Bölgeyi rejime terk edin” mesajı verdi

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı kara harekatı planlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da kabine toplantısı sonrasında, “Teröristlerin artık kullanım süresi dolmuştur” açıklaması ile mümkün operasyonun sinyalini verdi.

RUSLAR TERÖR ÖRGÜTÜ İLE GÖRÜŞTÜ

Lübnan merkezli Al Mayadeen’in haberine göre hafta sonu Suriye’nin kuzeyinde bölgede Rus kuvvetleri kumandanı General Aleksander Çayko, bölgede terör örgütü PK/ YPG kelamda önderi Mazlum Abdi ile görüştü.

REJİME DEVREDİN ÖNERİSİ

Al Mayadeen’ın haberinde, “Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre Rus tarafı Türkiye’nin kara harekâtı başlatmasının önüne geçilmesi için bölgedeki Kürtlere Moskova’nın önerisini iletti. Bu öneriye göre Kürtlerin zaman geçirmeden Türkiye’nin kara harekâtı başlatacağını söylediği bölgeyi Suriye ordu birlikleri denetimine devretmesi gerekiyor” dendi. İddialara göre terör örgütü elebaşısı Rus kuvvetlerinin bu önerisini reddetti.

BAKAN AKAR AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan terörü sona erdirmek, sınır güvenliğinin sağlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Pençe Kılıç Harekatı’nda hava ve kara ateş takviye vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamasını yaptı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu