Haber

Polonya’da iktidar partisinin lideri, ülke ekonomisinin iyiye gittiğini savundu

Polonya’da iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi’nin (PİS) önderi Jaroslaw Kaczynski, Polonya’nın düşük ücretli bir ülke olmadığını ve yaşam maliyetine göre ücret sıralamasında Japonya’nın “hemen arkasında” olduğunu belirtti.

Polonya’nın Bielsko-Biala şehrinde destekçileriyle bir araya gelen Kaczynski, asgari ücret ve saatlik ödemelerin eskiden birkaç zlotiye denk geldiği zamanları anımsadıklarını söyledi.

Kaczynski, PİS döneminde bunun değiştiğinin altını çizerek “Biz bunu başardık ve Polonya’da fiyatlar çok net bir formda arttı.” ifadesini kullandı.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün (OECD) verilerine işaret eden Kaczynski, “Japonya’nın hemen arkasındayız. Pekala, belki tam değil ama Japonya ile aramızda başka bir ülke yok.” diye konuştu.

Kaczynski, Polonya’nın süratle yükseldiğini ve bu istikrarla yakında Batı ülkelerine yetişeceğini tabir etti.

Polonya’da sosyal politikadaki değişikliklerin ve düşük işsizliğin net etkilerinin görüldüğünü vurgulayan Kaczynski, “Herkes eşit fırsatlara sahip olmalı. 2015’te ülkemizdeki toplumsal münasebetleri kökten değiştiren bir program sunduk. Fiyatlar düşüktü, sömürücü bir sistem vardı. Bunu değiştirmek için yola çıktık ve başardık.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu