Haber

Polis memuru deprem çadırlarında çocuklarla çizgi film karakterleri çiziyor

Malatya’da depremzedeleri sevindirmek için çadırların üzerine çizgi film ve masal karakterleri çizen polis memuru Mehmet Akif Torun, çalışmalarında çocuklara da yer veriyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Bayburt’tan Malatya’ya atanan polis memuru Torun, gün içinde kendisine verilen görevleri kentteki bir çadır kentte yürütüyor.

Resme merakı olan ve bu alanda kendini geliştirmiş olan Torun, çocukların deprem travmasını atlatmalarına yardımcı olmak için buradaki çadırlara resim çizmeye başladı.

Çadırların tuvallerine masal kahramanlarının ve çizgi film karakterlerinin resimlerini çizen Torun, çocuklara fotoğraf çekmeyi de öğretiyor. Torun da boş zamanlarında çocuklara masal anlatır.

Depremin ardından ailesiyle birlikte çadır kentte yaşayan 11 yaşındaki Ecrin Boztaş, polisle fotoğraf çektiriyor.

Resim yapmayı çok sevdiğini ifade eden Boztaş, “Polis abinin yaptığı resimleri gördüm çok güzeller. Maşa ile Ayı ve Pamuk Prenses yapmışlar. Daha bir çok resim yapmış. Ben de kuş çiziyorum. Burada çok mutluyum. Resim yapıyoruz, aktiviteler yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz.” dedi.

12 yaşındaki Muhammet Emin Şahin, Torun’un çadırların çok güzel fotoğraflarını çektiğini söyledi.

Şahin, “Böyle resimler hoşuma gidiyor. Bize bu resimleri yapmayı öğreten ve çadırları güzelleştiren polis abiye teşekkür ederim” dedi. terimleri kullandı.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu