Haber

Orman yangını riskine karşı CHP’li belediyelere önlem talimatı

CHP’li belediyelere orman yangını riskine karşı ‘önlem’ almaları talimatı verildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yaptığı açıklamada, Akdeniz iklim sistemindeki kentlerde yaz aylarıyla birlikte yangın riskinin artması nedeniyle CHP belediyelerine orman yangınlarına karşı dikkatli olmaları ve önlem almaları talimatı verildiğini belirtti.

Meteorolojik bilgilere göre Türkiye’nin özellikle ağustos ayından itibaren sıcak hava sistemlerinin etkisi altına gireceğinin öngörüldüğüne işaret eden Akın, bu etki nedeniyle orman yangınlarında artışın öngörüldüğüne işaret etti.

“Belediyelerimizin hassasiyetle önlem alması önemli”

CHP’li belediyelere gönderilen ve orman yangını riskine karşı “önlem” almaları talimatını veren yazıda şu ifadelere yer verildi:

“2021 yılı Temmuz-Ağustos aylarında çıkan orman yangınlarında toplam 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 53 ilimizde 150 bin hektardan fazla ormanlık alan ve çok sayıda yerleşim yeri yangından etkilenmiştir.

Ancak iktidarın bu acı tecrübelerine cevaben; orman yangınlarına müdahalede yeterli düzeyde hava filosu oluşturmak ve profesyonel ekipler çalıştırmak yerine; Kiralama ve alt yüklenici gruplarla çalışma konusundaki ısrarı devam ediyor.

Bu doğrultuda belediyelerimizin doğrudan sorumluluk alanınızda olmamasına rağmen şehirlerinizde çıkabilecek olası orman yangınlarına karşı gerekli önlemleri alması önem arz etmektedir.”???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu