Yaşam

Müge Anlı’da Eniştesi Tarafından İstismar Edilip Çıplak Fotoğrafları Çekilen Abdurrahman Çığ Dosyası

Müge Anlı’da Palu ailesine çok benzeyen bir dosya da Mart 2021 tarihinde işlendi. 40 yaşındaki Abdurrahman Çığ eniştesinin kendisini evlilik vaadiyle dolandırdığını ve daha sonrasında ormanlık alana götürüp işkence ve tecavüz ettiğini iddia ederek yayına çıkmıştı. Çıplak fotoğraflarıyla başta Müge Anlı olmak üzere tüm Türkiye’yi hüzne boğan Abdurrahman Çığ belgesinde dünden bugüne neler yaşanmış, son durum ne gelin birlikte hatırlayalım!

Burdur’da yaşayan 40 yaşındaki Abdurrahman Çığ isimli erkek ve ailesi Müge Anlı’ya başvurdu. Abdurrahman’ın tek isteği evlenip bir yuva kurmak.

Ablasının 20 yıllık eşi, Abdurrahman’ı evlendireceğini söylemiş ve bunun için ‘hazırlıklara’ başlamış. Tam eniştesi aracılığıyla biriyle tanışacakken kısmetinin bağlamak için kendisine büyü yapıldığını öğrenen Abdurrahman, Afyonkarahisar’a bir hocaya gidiyor.

Tabii ki bu büyü ve hoca olayını enişte planlıyor.

Sadece Abdurrahman’ı değil eşi ve çocuklarını da ‘Size büyü yapılmış’ diyerek çeşitli vilayetlere ve çeşitli hocalara götüren enişte, ailenin her bireyini birebir yolla kandırıp paraları bi’ güzel cebe indirmiş.

Abdurrahman’ın yanında oturan hanımefendi de kız kardeş, yani enişte İsa’nın eşi.

Bu sırada hoca kılıklı bir kişi tarafından okunup üflenen Abdurrahman Çığ, kısmetinin açıldığını düşünüp evleneceği günü beklemeye başlamış. Abdurrahman Çığ’ın dediğine nazaran bu süreçte kesim parça 500 bin TL’lik senet imzalıyor eniştesi İsa adına…

Birçok kez kredi çekip senetlere imza atan Abdurrahman’a enişte İsa, Suriye asıllı bir bayan bulduğunu söylüyor. Selva isimli bayanın enişte İsa ile de bir alakası olduğu tez ediliyor. Bu yüzden aile bu kızı istememiş ama her şey için çok geç… Zira bu bayan çoktan 10 bin TL’yi kapmış bile…

Artık daha fazla hem umutlarını hem de parasını İsa’ya kaptırmak istemeyen Abdurrahman meskenden kaçıyor ama eniştesine yakalanıyor… Olay ise burada düzgünce çirkinleşiyor!

İşte meskenden kaçan Abdurrahman’ı yakalayıp ormana götüren enişte İsa’nın çektiği o fotoğraflar… Bu fotoğrafların öyküsü ise şöyle; enişte İsa, Abdurrahman’ı yakalayıp ormana götürüyor. Önce dövüyor sonra çırılçıplak soyup işkence etmeye başlıyor. Sonrası ise daha da mide bulandırıcı, işin içine istismar ve tecavüz giriyor…

Abdurrahman Çığ ise kendisini ifade edememekten korkup çekinmiş ve emniyete haber verememiş…

Bunlarla da yetinmeyen enişte ailenin kalan fertlerini de ‘Abdurrahman’a yaptığımın aynısını size de yaparım’ diyerek tehdit etmiş!

Fakat eniştenin yaptıkları bu kadarla da sonlu değil! Hırsızlık yaparken karısına yakalanan İsa’nın, verdiği peynir yüzünden aile fertlerinden birisi ölürken 10 kişi zehirlenmiş! Bunun bilinçli yapıldığı iddia ediliyor.

Hatta İsa bu peynire zehir katan kişinin Abdurrahman’ın ağabeyinin karısı olduğunu söylemiş ve yenge altında kaldığı hatanın akabinde meskenden gidiyor. Abdurrahman’ın abisi ise ‘İsa benim yuvamı yıktı’ diyor.

Bu olay sizlere tanıdık geldi mi? Müge Anlı ve dosyanın mağdurlarının da dediği gibi olay Palu ailesi ile oldukça benziyor…

Ağustos 2020’de yaşanan olay, 12 Mart 2021’de taşındığı Müge Anlı’da 15 Mart 2021’de çözüldü ve enişte 7 aylık kaçışın ardından gasptan işkenceye, tecavüzden dolandırıcılığa, şantajdan tehdide birçok ayrı suçtan tutuklandı!

Ve nihayet 1 Eylül 2021 tarihinde dava sonuçlandı ve Müge Anlı’da işlenen bir belge daha kapandı! Abdurrahman Çığ’ı dolandıran, istismar eden, şiddet, azap ve şantaj, eşi ve çocuklarına şiddet uygulayan İsa 91 yıl mahpus cezasına çarptırıldı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu