Haber

Mudanya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi

Mudanya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunum merasimi ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenlendi.

Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlere mesleğe kabul merasimini yapılırken emekliye ayrılan öğretmenlere ise de hizmet onur dokümanı verildi.

Mudanya İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Suat Topal aktiflikte yaptığı konuşmada kültürün ve medeniyetin temelini eğitim öğretim oluşturduğunu ve onun yapıcısının da öğretmen olduğunu belirtti.

Yarınların daha aydınlık olması ve muasır medeniyetin üstüne çıkma suratının eğitime ve öğretmene verilen paha oranında olacağını kaydeden Topal konuşmasını şu formda sürdürdü:

“Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, hürmet ve sevgi ile anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğunu hoş bir gündür. İnsanoğlu var olduğu günden beri onun eğitimi de en az fizikî varlığı kadar değerli ve bedelli kabul edilmiştir. İnsan, içinde doğup büyüdüğü aile ortamında temel bilgileri aldıktan sonra daha donanımlı hale gelmesi için bir terbiyeciye, eğiticiye, öğreticiye yani öğretmene muhtaçtır. İnsan, öğretmen sayesinde fakat ahlaki, maneviyatı, bilgiyi beceriyi, medeniyeti öğrenebilir.”

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kompozisyon, fotoğraf, şiir ve masa tenisi müsabakalarında dereceye girenlere madalya ve ödüllerinin verildiği program, Işığa Dönen Pervaneler isimli şovla sona erdi.

Etkinliğe vekaleten Nilüfer Kaymakamı Sayın Mustafa Özarslan, Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, ilçe protokolü, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu