Haber

Metin Uca: Ben ifademi verdim. Sayın Yargıç, Savcı Gösteri Olduğunu Anladı Ve Artık Özgürüm

Gazeteci, yazar ve televizyon sunucusu Metin Uca, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan tutuklandığı İstanbul Havalimanı’nda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Uca, “Ben ifademi verdim. Savcı bunun bir gösteri olduğunu anladı ve artık serbestim” dedi.

Bugün Ankara’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na gelen Metin Uca, kimlik kontrolü sırasında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” hatasından arandığı gerekçesiyle Edremit Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı. Havalimanında Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemleri (SEGBİS) üzerinden adı geçen Uca, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

“SAVCI BUNUN BİR GÖSTERİ OLDUĞUNU ANLADI VE ARTIK ÖZGÜRLÜĞÜM”

Metin Uca, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Sevgili arkadaşlar merhaba. 4,5 saat gözaltından sonra tekrar sizlerleyim. Olay şu ki Edremit’te 21 Ağustos 2022’de gösterim sırasında oynadığım oyunu izlemeyen bir muhbir vatandaşın savcılığa başvurması üzerine gözaltına alındım. 155 ‘Devlet büyüklerine hakaret ediliyor’ dedi.UYAP’ta yer almadığı için olay şu ki Stefanosimous’un Sultan Sofraları kitabında Fatih Sultan Mehmet’in kabuklu deniz ürünleri yemeyi çok sevdiğini anlatan bölümden sonra döndü. diyerek Diyanet İşleri Başkanı’na “Siz haram diyorsunuz ama benim atalarım kabukluları severdi. Ben kime inanayım” sorusunu “devletin ileri gelenlerine hakaret”, “halkı kin ve hasede sevk etmek” olarak değerlendirdiler. . İfademi verdim. Sayın savcı bunun bir şov olduğunu anladı ve artık özgürüm. Her şey için, desteğiniz ve yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu