Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a meydan okuma! İBB, açılan soruşturmaya tepkili

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’daki Kepez mitinginde açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik terör soruşturmasına ilişkin raporu Başsavcılığa sunmasına ilişkin konuştu.

“KALBİNİZ VARSA SEÇİM YARIN”

Soruşturmaya tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seçim daveti yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet böyle yönetiliyor, çürüyen bir yapı var. Devlet bir kişiye teslim edilemez. Devlet bir kişiye teslim edilirse 85 milyonluk koca bir Türkiye haykırmaya başlar.” bir süre sonra adalet için.insanda biraz vicdan ahlak adalet duygusu olur bula bir şey bulamazlar birilerini atarlar suçu birilerine atarlar sanki onların işi varmış nasıl ekrem alırız Bey oradan 16 milyon insanın iradesine darbe vurmak istiyorlar milli irade diyorlar ama milli irade İstanbul’dan oyu kullandı kardeşim itiraz ettiniz sonuçta yine seçim yapıldı. yine tercih yapalım yine diyorsan gel kardeşim yarın sabah yine tercih yap yüreğin varsa gel yarın sabah yine tercih yap başka yer görmedim dünya malına bu kadar düşkün olan hayatımda.” ifadelerini kullandı.

“BU GÖZLER TAMAMEN SİYAH”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi gazetelerden öğreniyoruz ki İBB Başkanı hakkında yeni bir yanılgı ortaya çıktı, terörist çalıştırıyor. Bir yanlış anlaşılma var, büsbütün körler. Teröristlerle ortalıkta dolaşıyor, İçişleri Bakanı değil misiniz?” El sıkışıyorlarsa bu teröristleri nasıl serbest bırakırsınız. Aylardır orada çalışıyorlar. İstanbul’un kirasını tek formda almak istiyorum diyorlar. Allah razı olsun böyle bir rezalet olur mu? İstanbul’un kirası İstanbullularla ilgilidir. 16 milyon İstanbullu bunu yemez. Çeteler onu yemeyecek. “Yemek diyor. İktidara gelirsek, onca çetenin burnundan fitil getirmezsem bana Kemal demesinler. Ne demek istiyorsunuz? Önce Fotoroman konuştu, İBB’de teröristler. Müfettişler” kaldı.bir şey olmadı.ankara’ya çağırdı sizden adam olmaz dedi.sonra akp’den milletvekili adayı atadılar o da muhatapta müfettiş.

“HERKES İNSAN TERÖRİST GİBİ SUÇ İŞLER Mİ?”

Teröristleri ne işe alıyordu? Kim ne yaptı? Terörist olmakla herkesi mi suçluyorlar? Böyle bir ahlak var mı? Neden çocukların ekmeğiyle, halkın ekmeğiyle oynuyorsunuz? Kendi vatandaşlarınız arasında ayrımcılık yapmazsanız. Demokrasiyi alıp tek kişiye bağladık.

“TÜİK’in önüne boşuna gitmedim”

Taban fiyat bugün açıklandı. TÜİK’in tüm baskılarına rağmen gıda enflasyonunun beş puan altında. Yani, insanların mutfaklarına el koyuyorlar. TÜİK’e boşuna gitmedim. İşçinin ve emeklinin hakkını gasp etmemek için. Enflasyonu düşük gösterip ona göre artırıyorlar. Bu gerçek değil. Adaletin peşinden gideceksek, bunu her zaman birlikte yapmalıyız. KKM açıyorsun milyarlar yatıyor orada beş kuruş vergi vermiyorlar. Hepinizin ödediği vergilerle ödüyorlar. E emekli ekmek alırken vergi ödüyor. Musluğu açtığında vergi ödüyor. Buna itiraz ettiğimde neden itiraz ediyorsunuz diyorlar.

“SANAT ADAMININ, ÇİFTÇİNİN, ÜRETİCİNİN HAKLARI NASIL SAVUNULACAK?”

Bir söz daha açlığın bittiği yerden asgari fiyatla pazarlığa başlarsan bu iş böyle biter. Açlığın bitmesini kabul etmiyoruz… Bari kabul etseniz. Esnafın, çiftçinin, üreticinin hakkı nasıl savunulacak? Milyarları bir avuç insana aktaracaksınız, milyonlara gelince de lokma yiyeceksiniz. Efendim yüksek zam yaptık… E gıda enflasyonu 5 puanın altında, gayri resmi rakamlar çok daha yüksek.

“İSTANBUL HALKI HAKTAN VE ADALETTEN YANINDA DURDU”

İBB Başkanımızla ilgili bir seçim yapıldı sağ olsun seçimi kazandı sağ olsun. Ne olmalıydı? Madem seçim demokratik yollarla kazanıldı, kazananın hakkını vermek… Hayır dediler, kim? Saray hakimleri ‘Olmaz’ dediler. Aynı zarf içinde 4 oy pusulası vardır, bunlardan üçü doğru, biri yanlıştır. Nereden biliyorsunuz? Kimse de bilmiyor ama talimat bu. Hangi vicdan, hangi ahlak bunu kabul eder? Bu milletin bir öngörüsü, mazlumun yanında olma geleneği vardır. 8 bin oy 800 bin küsur çıktı. Yani İstanbullular hakkın ve adaletin yanında yer almıştır.

“YOLSUZLUK DOSYALARI ELİNİZE ULAŞTI”

Görev başında, işini yapıyor. 10’dan fazla ve 20 büyük yolsuzluk dosyasını ele aldı. Yani dedi ki; İstanbulluların hakkını çiğneyenlere bunu vermem, adalet için vereceğim mahkemeler buna bakmalı. Hemen Fotonovel dediğim adam dosyaları kendisi aldı ve ‘siz bize vereceksiniz, ben bakarım’ dedi. Kağıtlar kapalı ve bir tarafta. Yıllar geçti. Belgeyi alıyorsun, malı götürenlerden hesap sorulacak diyorsun, sorma diyorsun, bakacağım diyorsun, hiç bakmıyorsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu