Haber

İzmir’de genç kızın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına ilişkin dava

İzmir’in Karaburun ilçesinde 19 yaşındaki Selin Kabakçı’nın ölümü, 12 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasının kamyonet sürücüsünün yargılanmasına devam edildi.

İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Eren B., tarafların avukatları ve müştekiler katıldı.

Mahkeme Başkanı, Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nden istenen raporun mahkemeye ulaştığını bildirdi.

Tutanakta, kazanın meydana geldiği yerde zanlının yola yeterince dikkat etmediği, sağa dönüş yapacağı kavşağa yaklaştığında hızını uygun seviyeye düşürmediği, aracın teknik özelliklerini ve mevcut yükünü hesaba katarak, hızla kavşağa girerek aracının kontrolünü kaybetti.

Tutanakta, sürücünün olay anında 0,68 promil alkollü olduğu, dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı davranışlarında “esasen” kusurlu olduğu kaydedildi.

Tutanakta zanlının kamyonetinin kasa bölümünde “alışılmadık ve tehlikeli bir şekilde” yolcu taşıdığı belirtildi.

Raporda ayrıca merhum Selin Kabakçı ve yaralananların kamyonetin gövdesinde alışılmadık ve kendi can güvenliklerini tehlikeye atacak şekilde seyahat ederek “ikincil” kusurlu oldukları belirtildi.

Savcı mütalaasını sundu

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında, sanığın alkollüyken araç kullanarak kazaya neden olduğunu kaydederek, sanığın “kasıtlı taksirle bir kişinin ölümüne ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak” suçundan cezalandırılmasını istedi. “.

Sanık avukatı mütalaasını savunmak için süre istedi. Mahkeme heyeti, sanıklara süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Davanın tarihi

Karaburun’da 16 Ağustos 2021’de kamyonetin bahçe duvarına çarpması sonucu 19 yaşındaki Selin Kabakçı öldü, 12 kişi yaralandı.

Kaza anında yüzde 0.68 alkollü olduğu öğrenilen sürücü Eren B. tutuklandı.

Mahkemeye sevk edilen sanık Eren B., hayatını kaybeden Selin Kabakçı’nın da yakın arkadaş olduğunu, aralarında Kabakçı’nın da bulunduğu arkadaşlarıyla aşevine gittiklerini, 6 arkadaşının önden binip kamyonetin arka tarafına 7 arkadaşı da aracın kasasına bindi ki, virajda yüzünü ayarlayamadı. Bahçe duvarına takla attığını ve üzgün olduğunu söyledi.

Sanık, “Olay anında biraz alkollüydüm ama aradan çok zaman geçmişti. Alkolün etkisinde değildim. Arabama binme fikri sonradan ortaya çıkan bir şeydi” dedi. hiçbir yerde, ben davet etmedim.” kendini savundu.

Devam eden davada sanıklar denetim şartıyla serbest bırakıldı.

aginhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu