Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İsrail’in Gazze’deki zulmünü gündem dışı bırakmayacaklarını söyledi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Bugün adaylarımızı tanıtıp belediyecilik anlayışımızla ilgili birkaç söz söyleyeceğiz ama Gazze bu durumdayken ve Siyonist İsrail zulmünü sürdürürken bu konuyu gündemimizden düşürmeyeceğiz.” söz konusu.

Edremit ilçesi Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde düzenlenen HÜDA PAR Aday Tanıtım Toplantısı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şiir dinletisiyle başladı.

Toplantıya katılan Yapıcıoğlu, konuşmasında, yıllardır Filistin’de büyük zulümler gerçekleştiren İsrail’in, 7 Ekim 2023’ten bu yana saldırılarını daha da artırdığını söyledi.

Filistin’de katliamların ve soykırımın devam ettiğini belirten Yapıcıoğlu, “Bu vahşet karşısında başka şeylerden bahsetmek aklımıza gelmiyor. Evet bugün adaylarımızı tanıtacağız, belediyecilik anlayışımızla ilgili birkaç söz söyleyeceğiz ama şimdilik Gazze bu durumda ve Siyonist İsrail zulmünü sürdürüyor, bu konuyu gündemimizin dışında bırakmayacağız. “Bunu duyurmak için elimizden geleni yapacağız. Bunu gündemden çıkarmamamız lazım çünkü katliamlar devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Çizdikleri dairenin etrafında dönsünler.”

Geçim konusunun halkın gündeminde, seçimlerin ise siyasi gündemde olduğunu belirten Yapıcoğlu, emekli maaşlarının artırılmasını istediklerini belirtti.

Yerelde hizmet odaklı bir politikanın uygulanması gerektiğini belirten Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

“Peki seçime hazırlanan partilerin gündeminde ne var? Bazıları hizmet odaklı şeyler söylüyor ama bildiğiniz gibi özellikle ana muhalefet partisi. Gündemlerinde ne var? Birinci Liderler (CHP Genel Başkanı Özgür Özel), ben Mecliste yaptığım bir konuşmada parti programımızı gösterdik. Programımızı görenler bilir. Bayrağımızın rengidir. Oradan başladı, benim hakkımda konuşurken ‘Elinde halifelik yeşil partisi programı var’ dedi. Bir işaret fişeği atıldı. Ardından Tevhid bayrağına saldırılar. Bir kez daha tanıdık numaralar. ‘Rejim kaybediliyor’ çatışmaları. Çünkü çantada hiçbir şey yok.”

“Tabanlarını sağlamlaştırmaları, bir araya getirmeleri, safları sıklaştırmaları gerekiyor.” Yapıcıoğlu şunları söyledi ve şöyle devam etti:

“Nasıl yapacaklar? ‘Ellerinde yeşil bayrak olanlar’ ya da ‘Parti programları yeşil olanlar gelirlerse yaşam tarzınıza müdahale ederler’, ‘Seni nereye götüreceklerini bilmiyorum. ‘, ‘Seni Orta Çağ’a götürecekler.’ Cahildir, Orta Çağ kavramının Avrupa için geçerli olduğunu, İslam’ın Orta Çağ’ının olmadığını bilmeyen, kendi tarihine, kültürüne yabancı, kendi milletini küçük gören bir zihniyettir. Batıdan gelen çeviri fikirlerini papağan gibi tekrarlıyor ve bir aydın olarak onunla anlaşıyor. Biz onları dinlemeyeceğiz. “Onlar bulacaklarını zaten bulmuşlar. Onları yalnız bırak. Çizdikleri dairenin etrafında daire çizsinler. Zamanı geldiğinde elbette onların bilgisizliğine, beceriksizliğine dikkat çekerek yolumuza devam edeceğiz.”

Belediyecilik anlayışlarının insan odaklı olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, “Hizmet üreteceğiz. Parti programımızı hazırlarken önce insan dedik. İnsan onurunu korumak, maddi ve manevi geliştirmek, en iyi hizmeti vermek için yola çıktık. Yola çıktığımız günden itibaren politikamız insan odaklıdır ve amacımız adaleti tesis etmektir.” O zamandan beri söylüyoruz.” dedi.

Yapıcıoğlu, konuşmasının ardından HÜDA PAR’dan Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehdi Oğuz, Bitlis Belediye Başkan adayı Cengiz Karakaya, Ağrı Belediye Başkan adayı Muhammet Arif Yılmaz ve bazı ilçe adaylarını tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu