Ekonomi

Fed/Powell: Faiz kararı için verileri bekliyoruz

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) üç toplantının ardından enflasyonu düşürmek ve istikrara kavuşmak için faiz artırım hareketlerini yavaşlatması beklenirken, yeni açıklamalar aksi yönde işaretler veriyor.

Başkan Jerome Powell, ABD Kongresi’ne sunduğu altı aylık Para Politikası Raporu sunumunun ikinci gününde ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi üyelerinin sorularını yanıtladı.

“Henüz bir karar vermedik”

Powell, bankanın 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleşecek toplantısıyla ilgili herhangi bir karar almadıklarını, bu ve önümüzdeki hafta açıklanacak bilgilerin inceleneceğini söyledi.

“Faiz artış hızını artırmaya hazırız”

Powell, tüm verilerin daha hızlı sıkılaştırmaya ihtiyaç olduğunu göstermesi durumunda faiz artırımlarının hızını artırmaya hazır olduklarını yineledi. Bu konuda herhangi bir karar alınmadığını vurguluyorum” dedi.söz konusu.

Karar için veriler analiz edilecek

Mart ayı toplantısına yaklaşımı sorulduğunda Powell, bugün açıklanan JOLTS İş İlanı Sayısı, Cuma günü açıklanacak istihdam raporu ve açıklanacak Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) bilgilerinin yanıtını verdi. önümüzdeki hafta değerli ve analiz edilecek.

Bir veri açıklandı

Ocak ayında JOLTS Açık İş Sayısı ise 10 milyon 824 bin ile piyasa beklentilerini aştı.

Powell, yapacağı değerlendirmelerde söz konusu verilerin değerli olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Mart toplantısıyla ilgili herhangi bir karar almadık. Verileri görene kadar bunu yapmayacağız.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu