Haber

Ege Üniversitesi’nden 8 öğrenci depremde hayatını kaybetti

İZMİR’de Ege Üniversitesi’nde (AB) çeşitli fakültelerde öğrenim gören sekiz öğrenci Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybetti.

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı. Depremlerde 31 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 90 binden fazla kişi de yaralandı. Hatay ve Kahramanmaraş’ta Ege Üniversitesi’nden 8 öğrenci hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden öğrenciler ve eğitim gördükleri fakülteler şöyle: Eczacılık Fakültesi’nden Ayşe Nil Bilmen, Mühendislik Fakültesi’nden Ahmet Buğra Taş, Ziraat Fakültesi’nden Berke Ekiztaş ve Aliağa Meslek Yüksekokulu’ndan Hacı Mehmet Alagöz. Hatay; Hemşirelik Fakültesinden Sabahat Kavas, Diş Hekimliği Fakültesinden Eren Rende, Mühendislik Fakültesinden Berkay Buru ve Mühendislik Fakültesinden İbrahim Ekenek.”

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ebediyete intikal eden öğrencilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, dostlarına, tüm sevenlerine ve Ege Üniversitesi ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu