Haber

DÖRT DÜNYADAN ÖĞRENCİLER İSTANBUL’DAKİ FORUMDA BULUŞUYOR

İSTANBUL’da düzenlenen foruma dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda yabancı öğrenci katıldı. Farklı ülkelerden insanlar bir araya gelip sohbet edince ortaya renkli görüntüler çıktı.

Dün İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başlayan TRT World Forum renkli görüntülere sahne oldu.

Farklı ülkelerden çok sayıda akademisyenin katılımıyla çok sayıda panel düzenlendi. Bu yılki teması “Geleceği Şekillendirmek: Belirsizlikler, Gerçekler ve Fırsatlar” idi ve farklı ülkelerden akademisyen siyasetçilerin yanı sıra öğrenciler de katıldı. Paneller arasındaki kültürel etkileşim de dikkat çekti.

‘PEK ÇOK SİYASETÇİ GÖRME VE TANIMA FIRSATIMIZ VAR’

Soran Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olduğunu ve Irak’ın Erbil şehrinden geldiğini söyleyen Muhammed Masih, “Bu yılki forum gerçekten çok özel ve çok önemli çünkü birçok siyasetçiyi görme ve tanışma şansımız oldu. Burada sorunları nasıl çözebileceğimizden bahsediyoruz. “Buraya kendi kültürümden bu kıyafetleri giyerek geldim ve çoğu insan beni döndürdü ve ‘Seni bu şekilde görmek harika’ dedi ve bence bu gibi durumlara yeni yaklaşımlar göstermemiz gerekiyor.”

“GELECEĞİN BAŞKANLARI OLDUĞUMUZ İÇİN BU FORUM ÇOK DEĞERLİ”

Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans yaptığını söyleyen Endonezyalı Nazihah Nazihah, “Önemli olduğunu düşündüğüm için bu foruma geldim. Liderlikten bahsediyoruz ve gençler olarak bu böyle. çok önemli çünkü biz geleceğin liderleriyiz.”

‘BUGÜN ÜZERİMDEKİ KIYAFET TOGO’NUN KLASİK ELBİSESİ’

İstanbul’da bir üniversitede okuyan Togo vatandaşı Farouk Mintoiba, “Bugün giydiğim kıyafet geleneksel bir Togo kıyafeti. Bütün kıyafetlerim yıkanmıştı o yüzden bunu giydim. Forum iyi gidiyor. Şu an yaşadıklarımızı anlamamız gerektiğini düşündüğüm için buraya geldim.Forumun konusu ‘Geleceği Şekillendirmek’ idi.Düne kadar covid hakkında konuşuyorduk, ne konuşacağımızı bilmiyoruz. 2 gün sonra bu önemli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu