Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’deki görevi

Şentop, YSK Lideri Yener’i makamında kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci sağlık sonuçlarının açıklandığını hatırlatan Şentop, bu sonuçlara göre düzenlenen sertifikayı alacaklarını söyledi. Şentop, “İnşallah yemin töreninden önce Geçici Meclis Başkanı tarafından görev süresi Cumhurbaşkanı’na takdim edilecek.” söz konusu.

Gerek 14 Mayıs gerekse 28 Mayıs seçimlerinde süreci hızlı, siyasi görüşleri ve kamuoyunu memnun edecek şekilde yürüttüğü için YSK’ya teşekkür eden Şentop, “Türkiye’de seçimler her zaman çekişmeli geçer ama sistem hep çekişmeli geçer.” ve sistem değerlidir.Sürecin güvenilirliğini ve şeffaflığını sağlamak için.Başından beri bunu söylüyoruz.İtiraz edenler de oldu.Fakat bu süreç herkesi sisteme ve seçim sonuçlarına inandırdı. Bu açıdan hem çalışmaları hem de kamuoyunu yeterli biçimde bilgilendirmeleri bu sürecin oluşmasında çok değerli katkılar sağlamıştır.” dedi.

“Sonuçların Türk milleti ve Türk demokrasisi için hayırlı olmasını diliyoruz”

YSK Başkanı Yener, 14 ve 28 Mayıs’ta düzenlenen demokrasi şenliğine katılan tüm siyasi partilere, cumhurbaşkanı adaylarına ve tüm seçimlere teşekkür etti. Yener, “Bu süreçte YSK tüm bilgileri siyasi partilerimizle paylaşmış, siyasi partilerimizle şeffaf bir seçim süreci yürütülerek sonuçlandırılmıştır. Sonuçların Türk milleti ve Türk demokrasisi için hayırlı olmasını diliyoruz.” terimleri kullandı.

Konuşmaların ardından Yener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vekaletini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop’a takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu