Haber

CHP’li Belediye Başkanları Toplantısı Sona Erdi

TOPLANTI SONA ERDİ

CHP’li belediye başkanları toplantısı sona erdi. Görüşme 4 saat 20 dakika sürdü. 36 belediye başkanının katılmadığı toplantının ardından resmi bir açıklama yapılmadı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, genel merkez çıkışında basına yaptığı açıklamada, görüşmede özeleştiri yapıldığını söyledi. Büyükersen şunları söyledi:

“Hatalar, hatalar, ne yaptık? Onu tekrarlamaktan kaçınmak için ne yapmalıyız? İçeride ve dışarıda bazı merkezler Cumhuriyetçi halk partisini parçalamak istiyorlar. Cumhuriyetçi halk partisinin bölünmesi, Türkiye’nin yüzyıldan sonra ikinci yüzyılda yavaş yavaş zayıflamasına neden olabilir ve her şey için utanç verici olacak. Emal Atatürk ve arkadaşları toplantıda kuruldu. ” Büyükerşen, dikkatleri üzerlerine çekerek uyanık olmaları gerektiğini belirterek, “Yerel seçimler öncesi birlik ve beraberlik içinde olmamızın, yerel seçimlere, kongre ve kurultaylara ortak liste ile gitmenin şartı olduğuna inandığımı söyledim.”

Büyükerşen, toplantıda değişim konusunun gündeme getirildiğini belirterek, “Gerginlik yoktu. Bana göre olmadı. Ama ‘oldu’ diyenler olur mu? Bilmiyorum. Yoksa genel lider çok detaylı açıklamalar yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu