Haber

Başhekim Yardımcısı’ndan sağlık çalışanlarına tehdit mesajı: Terlik ve şortla…

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Erkan Sanmak’ın sağlık çalışanlarının WhatsApp grubuna gönderdiği mesajlar tepkilere neden oldu.

MA’da yer alan habere göre Erkan Sanmak, mesajında, “Yangın merdivenlerinde çöp sigara görmeyeceğim. İlgili birimde kim sigara içiyorsa aynı gün gereğini yapacak. İçenleri de görmeyeceğim” dedi. yaka kartı takma. Düzgün giyin. Hastaneye terlik ve şortla gelmeyin. Ben gereğini yaparım. Herkes kendi birimine sahip çıksın.”

SESLİ TEPKİ: BİZ KİMSENİN KÖLESİ DEĞİLİZ

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SES) Mardin Şubesi, söz konusu açıklamaya tepki gösterdi. SES’in sosyal medya hesabından yapılan paylaşım hakkında idari soruşturma talep edildi. Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Mardin EAH başhekim yardımcısının kümelere gönderdiği açıklamanın üslubu, liyakatsiz yönetici yapılanların işçileri nasıl karşılıksız gördüklerini adeta yansıtmaktadır. Bu oldu bitti ve tehdit içeren açıklamayı kınıyor, gerekli idari soruşturmanın yapılmasını talep ediyoruz. Kimsenin kölesi değiliz, kimsenin kölesi değiliz, çalışma koşullarımız çok kötü, emeğinin karşılığını çalışarak alan işçiler olmamıza rağmen, gerçek bir bağ bile kuramayan zihniyetler yol göstermemeli. De ki: Ya liyakat, ya liyakat… Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık şu anda Mardin’de, soruyoruz burada, susacak mısınız?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu