Haber

Adana’da Uyuşturucu Satarken Yakalanan Sanığa 15 Yıl Hapis Cezası

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık A.Ş. Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile cezaevine girdi. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında, zanlının gece saatlerinde merkez Seyhan ilçesi Fevzipaşa Mahallesi’nde sigara paketinin içine gizlenmiş uyuşturucu madde satarken polis ekipleri tarafından yakalandığını belirtti.

Olay tespit ve tutuklama tutanağı ile sanığın emsal teşkil eden suçlardan sabıka kaydının bulunmasını dikkate alan savcı, sanığın “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” kabahatinden cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen A.Ş, “Ben kimseye uyuşturucu satmadım. Mütalaayı reddediyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum” dedi. söz konusu.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” suçundan 15 yıl hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırılan A.Ş.’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu